Szkoła Podstawowa im. Jana Kasińskiego

E-mail: spbiala@gminazgierz.pl

Środa, 08 maja 2024

Regulamin korzystania z ogólnodostepnego, wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Białej

Regulamin korzystania z ogólnodostępnego, wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Białej

1. Wielofunkcyjne boisko sportowe przy Szkole Podstawowej w Białej jest własnością gminy Zgierz.  Administratorem jest szkoła.
  2. Boisko sportowe jest obiektem szkolnym wykorzystywanym na zajęcia lekcyjne, pozalekcyjne, zawody sportowe i zawody środowiskowe organizowane przez Szkołę Podstawową w Białej
  3. Istnieje możliwość korzystania z obiektu sportowego jako boiska ogólnodostępnego przez innych użytkowników wg ustalonego harmonogramu.
  4.  Harmonogram korzystania z obiektu jest uzależniony od pory roku.
  5. Zajęcia sportowe odbywające się na boisku koordynuje pełniący dyżur pracownik - opiekun boiska.
  6. Dopuszcza się możliwość rezerwacji boiska z 3-dniowym wyprzedzeniem dla grup zorganizowanych u pełniącego dyżur opiekuna boiska.
  7. Korzystanie z boiska jest bezpłatne.
  8. Warunkiem korzystania z obiektu jest posiadanie odpowiedniego stroju  i obuwia sportowego (nie wolno grać w obuwiu sportowym wyposażonym  w korki).
  9. Osoby korzystające z boiska obowiązane są do wpisania się do rejestru użytkowników (dziennika) prowadzonego przez opiekuna obiektu.

10. Jedna osoba z grupy korzystającej z boiska zostawia u pracownika – opiekuna dowód tożsamości, np.: legitymację szkolną, kartę rowerową (dzieci), dowód osobisty, prawo jazdy (dorośli).

11. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom podczas korzystania z boiska zgodnie z jego przeznaczeniem zabrania się:

a)    używania butów piłkarskich z korkami oraz z kolcami

b)   wprowadzania i użytkowania innego sprzętu niż zgodny z przeznaczeniem boiska (np. : rower, motorower, deskorolka, rolki, itp.)

c)    niszczenia boiska i urządzeń sportowych,

d)   wchodzenia ( wieszania się) na ogrodzenie i urządzenia sportowe oraz pozostawiania  na nich ubrań

e)    palenia tytoniu i spożywania alkoholu,

f)     zaśmiecania, wnoszenia opakowań plastikowych, szklanych i metalowych,

g)   przeszkadzania w zajęciach lub grze,

h)   zakłócania porządku i używania słów wulgarnych,

i)     wprowadzania zwierząt,

j)     korzystania z boiska bez zgody pełniącego dyżur pracownika – opiekuna,

12. Jednostką czasu korzystania z boiska jest 50 minut.

13. Szkoła Podstawowa w Białej nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe w trakcie korzystania z obiektu oraz za pozostawione rzeczy osobiste.

14. Użytkownicy korzystają z boiska na własną odpowiedzialność  i odpowiadają karnie za wyrządzone szkody na zasadach określonych w odrębnych przepisach.

15. Rozstrzygnięcia dotyczące korzystania z boiska podejmuje opiekun , który w zależności od sytuacji, może:

- nakazać zmianę obuwia sportowego i stroju

- Zwrócić uwagę na niewłaściwe, niezgodne z regulaminem zachowania

- nakazać opuszczenie terenu boiska i szkoły

16. Korzystający z boiska są zobowiązani do przestrzegania regulaminu, w szczególności uwag opiekuna obiektu.

Brak załączników

Wytworzono:2015-05-18 00:00przez: Admin