Szkoła Podstawowa im. Jana Kasińskiego

E-mail: spbiala@gminazgierz.pl

Czwartek, 16 maja 2024

Procedura postępowania w przypadku nagłej choroby (wypadku) ucznia w trakcie zajęć szkolnych

1. Nauczyciel lub inny pracownik szkoły udaje się z chorym dzieckiem do ośrodka zdrowia.
  2. Osoby te informują telefonicznie rodziców ucznia (prawnych opiekunów) o chorobie dziecka. Fakt ten dokumentują wpisem w dzienniku lekcyjnym danej klasy, podając datę i godzinę powiadomienia.
  3. Po konsultacji z lekarzem nauczyciel lub inny pracownik szkoły informuje telefonicznie rodzica o:

a)      potrzebie wezwania pogotowia,

b)      konieczności wcześniejszego przyjścia rodzica po dziecko,

c)      godzinie odbioru dziecka ze szkoły w dniu zdarzenia.

4. Informację o powyższych ustaleniach powiadamiający zamieszcza również w dzienniku lekcyjnym danej klasy.

5. W przypadku braku kontaktu z rodzicami (prawnymi opiekunami) lub braku możliwości wcześniejszego odebrania dziecka z zajęć,  szkoła zobowiązana jest do zapewnienia uczniowi opieki do momentu przybycia rodziców (prawnych opiekunów).

6. O powyższych działaniach należy niezwłocznie powiadomić dyrektora szkoły.

Procedurę przyjęto Uchwałą Rady Pedagogicznej w dniu 28 kwietnia 2009r.

Brak załączników

Wytworzono:2013-07-20 00:00przez: Admin