Szkoła Podstawowa |im. Jana Kasińskiego |w Białej

dyrektor p. Sławomir Truszkiewicz

95-001 Biała ul. Kościelna 4

Tel: 42 717-84-13

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 331750
  • Do końca roku: 277 dni
  • Do wakacji: 84 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Białej

Kościelna 4

95-001 Biała

Tel: 42 717 84 13

spbiala@gminazgierz.pl

Kalendarium

Piątek, 2024-03-29

Imieniny: Marka, Wiktoryny

ROK SZKOLNY 2016/2017

 Rozstrzygnięcie konkursu powiatowego „Pudełko z niespodzianką” 

     12 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu "Pudełko z niespodzianką". Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa im. Jana Kasińskiego w Białej, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zgierzu i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ozorkowie. Honorowymi patronami konkursu byli: p. Bogdan Jarota Starosta Zgierski i p. Barbara Kaczmarek Wójt Gminy Zgierz. Organizatorzy (p. Ewa Pałasz, p. Emil Wiktorowski, p. Sławomir Truszkiewicz i p. Agata Barzyńska) nagrodzili uczestników konkursu w ich szkołach: Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie, Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgierzu i Szkole Podstawowej w Białej. Pani Barbara Kaczmarek osobiście wręczyła nagrody laureatom konkursu w Szkole Podstawowej w Białej.

Laureaci:  

Kategoria I - klasy I-III 

I miejsce - Kacper Kociszewski - SP w Białej 

II miejsce - Karina Grzelak - SP 4 w Ozorkowie 

III miejsce - Nikola Staniewska - SP 4 w Ozorkowie 

Wyróżnienie - Wiktoria Jurkowska - SP 4 w Ozorkowie 

Kategoria II - klasy IV-VI 

I miejsce - Roksana Kosińska - SP 1 w Zgierzu 

II miejsce - Jakub Biernaciak - SP w Białej 

II miejsce - Gracjan Kubicki - SP 1 w Zgierzu 

III miejsce - Paweł Milczarek - SP 1 w Zgierzu. 

Nauczycielom - p. Ewie Momcilowić i p. Elżbiecie Mierkiewicz dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu. Laureatom gratulujemy wspaniałych pomysłów oraz znaczących osiągnięć. 

Sponsorami nagród byli: Wójt gminy Zgierz oraz Starosta Zgierski.

  

Teatrzyk kukiełkowy „Królewna Śnieżka”

   09 czerwca koło teatralne zaprezentowało przedstawienie pt.: „Królewna Śnieżka”. Występ był niecodzienny, gdyż formą występu były kukiełki. Aktorzy wykazali się bardzo dużymi umiejętnościami aktorskimi, wypowiedzenie kwestii doskonale łączyli z grą kukiełkami. Bardzo istotne znaczenie miał fakt, iż uczniowie wykonywali dekorację do występu.  

   Nietuzinkowy i wyjątkowy występ spotkał się z dużą aprobatą i uznaniem publiczności. Cieszy fakt, że opiekun koła – pani Ewa Kowalewska podjęła się przygotowania takiego rodzaju występu.

 

Wycieczka do Warszawy 

   We wtorek 06 czerwca uczniowie klas III, V i VI wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie stolicy zaczęli od Stadionu Narodowego. Później obejrzeli Stare Miasto, przeszli ulicami Krakowskie Przedmieście, by zobaczyć najważniejsze historyczne miejsca. Na zakończenie zwiedzili Zamek Królewski - siedzibę królów Polski, symbol władzy, walki o wolność, ale i zdrady państwa oraz narodu.    Końcowym etapem zwiedzania obiektu było zapoznanie uczniów z historią zniszczenia zamku podczas II wojny światowej oraz jego odbudową w latach 70-tych XX wieku.

 

Dzień Patrona 

   05 czerwca miało miejsce osobliwe wydarzenie – uczczono pamięć o patronie szkoły – Janie Kasińskim. Podczas quizów uczniowie wykazali się bardzo dobrą wiedzą o pierwszym kierowniku naszej szkoły. W tym roku podczas krótkiego występu klasa IV podkreśliła, iż Jan Kasiński był kochającym i troskliwym ojcem. 

   Uroczystość przygotowały: p. Alicja Sobierajska, p. Magdalena Turek, p. Joanna Kaczmarek i p. Agata Barzyńska.

 

Podsumowanie Sztafety Czytelniczej 

   02 czerwca w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Zgierzu odbyło się podsumowanie Sztafety Czytelniczej, która miała miejsce w naszej szkole w maju. Polegała ona na czytaniu wybranych utworów literackich młodszym klasom przez uczniów klas starszych. Podsumowanie wydarzenia stanowiło wykonanie przez uczestniczące szkoły 30 m. zakładki. Nasze uczennice: Karolina Danych, Patrycja Jarmusz, Katarzyna Pietrzak i Martyna Olczak na swoim fragmencie namalowały książkę. Na jednej ze stron znalazło się opowiadanie o Super Kocie, na drugiej zaś widniał wizerunek bohatera. Przy książce widniał napis: „Czytanie książek rozwija”. Opiekunem sztafety była p. Jolanta Kłys. W wydarzeniu podsumowującym wzięła udział p. Agata Barzyńska.

 

Dzień Dziecka 

   Obchody Dnia Dziecka odbyły się na terenie szkoły. I część polegała na wykonaniu przez klasy zadań: ułożenie obrazka z puzzli, utworzenie nowych słów z podanego wyrazu, zdobienie latawcy, nauczenie się na pamięć wiersza za okazji Dnia Dziecka oraz wypowiedzenie przez całą klasę trudnego zdania.  

   Po wykonaniu wszystkich zadań klasy przeszły na ognisko i grilla, gdzie mogły samodzielnie upiec kiełbaski.  

   II część święta miała miejsce na boisku, gdzie w grupach mieszanych odbywały się konkurencje sportowe.  

   Za zaangażowanie, uśmiech i dobrą zabawę klasy otrzymały dyplomy. Wszyscy uczniowie zostali poczęstowani lodami.

   Poczęstunek dla uczniów ufundowała Rada Rodziców. Przygotowanie zabaw i konkurencji sportowych: Magdalena Turek, Agata Barzyńska, Sławomir Truszkiewicz. 

    W tym samym dniu z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy V i VI wraz z wychowawcami wzięli udział w meczu piłki nożnej i piłki ręcznej w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgierzu.    Wydarzenie sportowe odbyło się w ramach współpracy szkół.

 

X Rajd Edukacyjny Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej

   31 maja społeczność uczniowska wzięła udział w rajdzie edukacyjnym, którego celem było: wzięcie udziału w swoistej lekcji historii podczas, której młodzież odwiedzi wybrane miejsca pamięci narodowej, popularyzacja krajoznawstwa i turystyki kwalifikowanej wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie nawyków kulturalnego i bezpiecznego poruszania się na szlakach turystycznych, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia.  

   Uczniowie wraz z opiekunami przeszli trasą: Szczawin (szkoła) – Szczawin (cmentarz) – Jeżewo – Biała – Dzierżązna (GCKSTR). W wyznaczonych miejscach uczniowie odczytali informacje związane z ich znaczeniem historycznym i kulturowym dla naszej społeczności, na cmentarzu w Białej zapalili znicz na Grobie Żołnierzy.  

    Zakończenie rajdu miało miejsce w Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji, gdzie uczniowie piekli kiełbaski na ognisku.  

   Każdy uczestnik otrzymał znaczek oraz prowiant.  

    Organizatorami rajdu byli: 

  • Oddziałowa Komisja Turystyki Pieszej przy Oddziale Zgierskim PTTK

  • Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zgierza

  • Zespół ds. Promocji Urzędu Gminy Zgierz

  • Muzeum Miasta Zgierza

  • Gminny Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej.

        Opiekę nad uczniami w czasie rajdu sprawowali: Anna Fabiańska, Katarzyna Zaborowska, Agata Barzyńska, Piotr Winnicki.

     

     

    Festiwal Książek

        22 maja na terenie szkoły odbył się Festiwal Książek. Zaproszeni rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz gość specjalny – pani Bożena Frank – kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych Gminy Zgierz, poruszyli temat dobrego wychowania. Na zakończenie podsumowano konkurs gminny: „Czytam, polecam”. W czasie festiwalu można było obejrzeć książki zamieszczone na wystawie oraz prace będące efektem projektów klasowych: Dzień z ulubionym bohaterem książki.

        Scenografię przygotowali: Natalia Petrusowska, Julia Michalska, Olga Grabowska, Marianna Olejniczak, Wiktoria Klimczak, Milena Wojciechowska, Mateusz Tomczak, Katarzyna Pietrzak.

        W wyborze książek wykorzystano zbiory biblioteki szkolnej zakupione w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa oraz publikacje prywatne.

       Festiwal przygotowano pod kierunkiem p. Agaty Barzyńskiej.

 

EuroWeek

W dniach 09-13 kwietnia 2017r. siedmioro uczniów z klas V i VI Szkoły Podstawowej w Białej wzięło udział w obozie szkoleniowym EuroWeek – Szkoła Liderów. Organizatorem tego szkolenia było Europejskie Forum Młodzieży w Bystrzycy Kłodzkiej.

EuroWeek – Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym opartym na metodach stosowanych w Unii Europejskiej. Jego celem jest rozwój najcenniejszych obecnie umiejętności społecznych, to jest pracy w grupie, kierowania oraz prowadzenia prezentacji. Umiejętności te uczestnicy rozwijali na prowadzonych przez szkoleniowców i zagranicznych wolontariuszy zajęciach takich, jak Debata Oksfordzka, test psychologiczny „Rola w grupie”, warsztaty „Konferencja prasowa” czy przygotowanie i poprowadzenie prezentacji.

Podczas trwania obozu młodzież uczestniczyła również w zajęciach, na których wolontariusze Europejskiego Forum Młodzieży przedstawili informacje o swoich krajach ojczystych, czyli o Chinach, Ukrainie, Indii i Etiopii. Prezentacje te przygotowane były po angielsku, co pozwoliło uczestnikom doskonalić umiejętności komunikowania się w tym języku.

Obóz zorganizowany był w pięknej górskiej miejscowości Długopole Dolne w pobliżu Bystrzycy Kłodzkiej. Uroki okolic uczestnicy mogli podziwiać podczas zorganizowanej dla nich wycieczki do Bystrzycy Kłodzkiej i Polanicy-Zdrój.

Uczniowie biorący udział w obozie edukacyjnym bardzo polubili wolontariuszy prowadzących zajęcia, a całe szkolenie uważają za bardzo ciekawe i mają nadzieję uczestniczyć w nim ponownie w przyszłości.

 

Język migowy

 

 

 

W dniu 04 kwietnia 2017 roku w ramach nawiązania współpracy pomiędzy szkołami odbyła się w naszej szkole nauka języka migowego. Zajęcia poprowadziła pani Justyna Maćkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Zgierzu. W lekcji języka migowego brali udział uczniowie klasy V z wychowawcą Katarzyną Zaborowską. Uczniowie uczyli się podstawowych zwrotów, często używanych słów, podjęli również próbę nauki piosenki w języku migowym.

 

 

 

Dzieci miały okazję poznać nieznany im dotąd sposób porozumiewania się. Zajęcia wzbudziły zainteresowanie wśród uczniów. Planujemy kontynuację rozpoczętej nauki. 

 

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

 

07 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Białej odbyły się obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Podczas uroczystości przybyli goście złożyli kwiaty pod Dębem Pamięci mjr Jana Czecha, a następnie obejrzeli występ artystyczny przygotowany przez uczniów klasy V pod kierunkiem wychowawcy Katarzyny Zaborowskiej oraz nauczycielki języka polskiego Joanny Kaczmarek. Tablicę upamiętniającą tragiczne wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat stworzył nauczyciel historii Seweryn Rutkowski.

 

 

 

 

Jasełka szkolne

 
   22 grudnia dzień rozpoczął się niecodziennie, bo świątecznie i rodzinnie. Początkowo uczniowie klas spędzili czas z wychowawcami na spotkaniach mikołajkowych, podczas których wymianiano się prezentami, delektowono się pysznymi domowymi wypiekami mam i babć. Na korytarzasz słychać było rozmowy, śmiech, dźwięk kolęd. Później cała społeczność szkolna stanęła przy jednym stole, by wysłuchać słów Ewangelii, podzilić się opłatkiem, złożyć życzenia i śpiewać kolędy. Po pierwszej części uroczystości uczestnicy przeszli do sali, by obejrzeć występ uczniów z okazji świąt Bożego Narodzenia. Wspaniała inscenizacja wprowadziła publiczność w wyjątkowy nastrój.

 

 Wyjazd do biblioteki

 

  20 grudnia odbył się wyjazd do Pedagogicznej Bibloteki Wojewódzkiej w Zgierzu. Uczniowie klasy IV uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych pt.: "Historia pisma i książki" prezentujących w zarysie dzieje pisma i książki. Obejrzeli również prezentację multimedialną, rozwiązywali rebusy i krzyżówkę związaną z tematyką zajęć. Zwiedzili bibliotekę.

 

 

 

Spotkanie na temat bezpieczeństwa

 


    W dniu 20 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Młodzież została poinformowana o zagrożeniach występujących w pracy i bliskim zamieszkaniu gospodarstwa oraz sposobach przeciwdziałania im. Nauczyli się również jak postępować w razie ewentualnego wypadku, a także poznali najważniejsze zasady bhp gospodarstw rolnych.

 

Świąteczna wizyta Pani Wójt

 

   14 grudnia do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj, któremu towarzyszyła wójt gminy Zgierz – Barbara Kaczmarek. Wspaniali goście odwiedzili wszystkie dzieci z naszej szkoły. Uczniowie rozmawiali z Mikołajem, odpowiadali na jego pytania związane ze zwyczajami Świąt Bożego Narodzenia. Każdy otrzymał słodki upominek. Wizyta okazała się być bardzo sympatycznym prezentem dla wszystkich. Cieszymy się, że mogliśmy gościć w progach naszej szkoły tak znamienitych gości.

 

 

 

Kiermasz bożonarodzeniowy

 

   14 grudnia odbył się coroczny kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można było kupić ozdoby świąteczne wykonane zarówno przez uczniów, rodziców, jak i nauczycieli. Podczas kiermaszu można było zakupić bombki wykonane przez uczniów w ramach konkursu „Najpiękniejsza bombka” co stanowiło dodatkową wartość ozdoby. Kiermasz przygotowywały: Katarzyna Zaborowska, Anna Wójcik, Anna Andryszczak i Magdalena Turek. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.  

 

Pieczenie pierników

 

Grudzień to czas przygotowań do nadchodzących świąt. Zgodnie z tradycją wychowankowie świetlicy szkolnej samodzielnie upiekli, a następnie dekorowali pierniczki świąteczne. Starsi uczniowie doskonale radzili sobie z przygotowaniem ciasta, jednocześnie pomagając i udzielając instrukcji młodszym kolegom i koleżankom. Gotowe pierniki ucznowie otrzymają na święta.

 

 

 

Wyjazd na basen

 

12 grudnia uczniowie klas IV i V wyjechali na basen. Zajęcia rozpoczęły się od spotkania z ratownikiem, by przypomnieć zasady korzystania z pływalni, następnie uczniowie przeszli do basenów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie oraz basen do gry w piłkę wodną, gdzie rozgrywały się mecze między uzestnikami wyjazdu. Wodnym zabawom towarzyszyły śmiech, radość i zadowolenie.

 

 

 

Spotkanie z pracownikiem banku

 

   9 grudnia uczniowie klas I-V wzięli udział w spotkaniu na temat oszczędzania prowadzonym przez p. Ewę Siwek opiekunem SKO. Uczniowie dowiedzieli się jakie są sposoby oszczędzania, zapoznali się z ideą Szkolnych Kas Oszczędności, obejrzeli dwa filmy edukacyjne traktujące o obsłudze pierwszego konta w ramach SKO oraz bezpiecznym korzytaniu z konta internetowego. Przedstawiciel Banku PKO S.A. odpowiadała na liczne pytania dzieci. Uczniowie byli bardzo zainteresowani zagadnieniami związanymi z ekonomią.

 

 

 

 

 

 Lekcja historii

23 listopada uczniowie wszystkich klas uczestniczyły w zajęciach z fechtunku w ramach tzw. „żywej lekcji historii”. Goście zapoznali uczniów z rolą rycerzy w dawnych czasach, opowiedzieli o zasadach fechtunku, ubiorze rycerza i jego wyposażeniu. Uczniowie mieli także możliwość wzięcia udziału w pojedynkach rycerskich. Spotkanie było wspaniałą i niezapomniałą lekcją historii.

 

 

 Warsztaty mydlarskie 

22 listopada klasy I-III wzięły udział w warsztatach mydlarskich, podczas których uczniowie samodzielnie odkrywali tajniki tworzenia mydła i równocześnie samodzielnie wykonywali je. Wykorzystywali do tego formy w różnym kształcie, kolorowe składniki, takie jak: figurki i kostki gliceryny, brokat, olejki eteryczne. Na zakończenie wychowankowie uczestniczyli w mini konkursie polegającym na odgadywaniu zapachów poszczególnych olejków. Gotowe mydła zostały elegancko zapakowane, by każdy uczeń mógł je zabrać ze sobą do domu. Wiele dzieci mydło przekazało swoim bliskim.

 

 

 

Otwarcie boiska szkolnego

 

16 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość otwarcia boiska szkolnego.  

Budowę nowego boiska rozpoczęto 19 lipca 2016 roku, zakończenie prac przypada na październik br. W pierwszym etapie budowy zdjęto nawierzchnię oraz podłoże, następnie zbudowano nowy system odprowadzania wody obejmujący swym zasięgiem także teren poza boiskiem. Na koniec położono nowe podłoże i nawierzchnię oraz nowo zakupiony sprzęt to kilku dyscyplin sportowych. 

Cały projekt został zrealizowany ze środków własnych Gminy Zgierz i opiewał na kwotę 279 222,30 zł. 

Podczas uroczystości p. Agata Barzyńska zaprezentowała zakres prac składających się utworzenie nowego boiska, następnie dyrektor szkoły wraz z p. Małgorzatą Błaszczyk – przewodniczącą Rady Rodziców złożyli podziękowania na ręce p. Barbary Kaczmarek Wójt Gminy Zgierz. Z okazji otwarcia boiska szkoła otrzymała od wójt zestaw piłek. Po przemówieniach dostojnych gości uczestnicy wydarzenia obejrzeli dwa pokazy. Pierwszy sportowy - uczniowie pod kierunkiem dyrektora przygotowali pokaz gimnastyczny. Drugi przygotowali uczniowie z koła teatralnego pod kierunkiem p. Ewy Kowalewskiej. Przedstawienie z humorem traktowało o zdrowym stylu życia, potrzebie zdrowego odżywiania. W dalszej części spotkania goście, pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie zebrali się na boisku, gdzie ksiądz poświęcił je, później zaś wszyscy razem wypuścili w niebo balony. 

Podczas uroczystości można było podziwiać prace zespołów klasowych traktujące o sporcie.  

W uroczystości wzięli udział także, m.in.: Marek Telenda – przewodniczący Rady Gminy Zgierz, Zuzanna Marchewa – radna, Bożena Frank – kierownik referatu Oświaty i Spraw Społecznych Gminy Zgierz, Tomasz Kupis – zapaśnik, olimpijczyk, dyrektorzy szkół gminnych.

 

 

 

 Spotkanie profilaktyczne

 

W ramach działań profilaktycznych z zakresu cyberprzemocy uczniowie klas starszych wzięli udział w spotkaniach z policją z Powiatowej Komendy Policji w Zgierzu. Tematyka dotyczyła przemocy w sieci oraz konsekwencji łamania prawa.

 

 

 

Święto Niepodległości

 

   11 listopada to data mające istotne znaczenie dla każdego Polaka. Jest symbolem wolności, patriotyzmu, poświęcenia, odwagi i niezłomności w dążeniach o przywrócenie Polsce niepodległości.

 

   Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel, by przypomnieć wszystkim o znaczeniu słowa NIEPODLEGOŁŚĆ, bolesnych i tragicznych wydarzeniach, składających się na niezwykle zawiłą i trudną historię naszego narodu.

 

   Uczniowie klasy IV pod kierunkiem swojej wychowawczyni Katarzyny Zaborowskiej w piękny sposób przedstawili dzieje naszej ojczyzny. Wskazując na te wątki, które stanowiły przełom w walce o niepodległość, wymawiając nazwiska najbardziej zasłużonych Polaków będących wzorem dla nas współczesnego społeczeństwa w postawie prawdziwego patriotyzmu. Występ wspomagany był prezentację multimedialną przygotowaną przez Agatę Barzyńską, co stanowiło dodatkowy bodziec do lepszego zrozumienia wydarzeń, ale też służyło zapoznaniu się mapami, portretami postaci i datami.

 

 Przedstawienie klas starszych, nauczyciele brali również udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Białej poprzez udział w mszy św. oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Białej.

 

 

 

 Wycieczka Dziecięcej Drużyny Pożarniczej w Białej

 

 

 

   28 października druhowie Dziecięcej Drużyny Pożarniczej w Białej wzięli udział w wyjeździe na wystawę budowli z klocków LEGO w Łodzi. Na początku uczniowie spędzili czas na placu zabaw, gdzie przy poszczególnych stanowiskach tworzyli budowle według własnego pomysłu z różnego rodzaju klocków. Następnie grupa przeszła na wystawę główną, by podziwiać gotowe zestawy. Ogromne wrażenie na uczniach wywarły, m.in.: Titanic, żaglowe, sławni sportowy, znane budynki pochodzące z różnych części świata. Zwiedzanie w znacznej mierze uatrakcyjniała możliwość starowania elementami konstrukcji przy pomocy pilotów bądź przycisków. Na zakończenie uczniowie obejrzeli film o klockach LEGO, co wzbogaciło ich wiedzę na temat mechanizmów sterujących poszczególnymi budowlami. Przy wyjściu niektórzy druhowie zakupili modele do samodzielnego składania, co pokazało, iż wielu z nich w codziennym życiu realizuje pasje do tych znanych klocków.

 

 

 

   Uczestnicy byli zadowoleni z wyjazdu, jeszcze w drodze powrotnej z entuzjazmem wymieniali się wrażeniami, jakich dostarczyła im wystawa.

 

 

 

   Dziecięca Drużyna Pożarnicza składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, dzięki którym możliwe było zorganizowanie tak niezwykłego wyjazdu.

 

 

 

 

 

Ślubowanie

 

 

 

   27 października odbyło się Ślubowanie I klasy. Uroczystość rozpoczął występ uczniów klasy I przygotowany pod kierunkiem wychowawcy – Anny Wójcik. Podczas przedstawienia dzieci recytowały okolicznościowe wiersze i śpiewały piosenki, dając dowód na to, iż są w pełni przygotowane do przyjęcia obowiązku pełnienia funkcji „ucznia”. Kolejną część uroczystości stanowiło pasowanie na ucznia oraz złożenie ślubowania przez uczniów. Na zakończenie członkowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy od dyrektora, zaś od SU zakładki do książek.

 

 

 

 Obchody Dnia Edukacji Narodowej

  

    13 października w Szkole Podstawowej w Białej odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji zorganizowano uroczysty apel połączony z Dniem Ziemniaka. Podczas apelu można było wysłuchać przemówienia pana Sławomira Truszkiewicza - dyrektora palcówki, który przybliżył historię święta DEN, a następnie przemowy pani Małgorzaty Błaszczyk – przewodniczącej Rady Rodziców. Uczestnicy wydarzenia obejrzeli przedstawienie związane z tematem przewodnim dnia – ziemniakiem. Następnie wszyscy udali się na korytarze, gdzie każda klasa prezentowała przygotowaną przez siebie ekspozycję dań i wytwór z ziemniaków. Na zaproszenie dyrektora społeczność szkolna i przybyli goście mogli skosztować dań przyrządzonych przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Białej. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili: pani Marchewa – radna Rady Gminy Zgierz, pan Tomasz Stańczykowski – radny Rady Gminy Zgierz, członkinie KGW w Białej oraz rodzice, którzy pomagali w przygotowaniu uroczystości, szczególnie potraw i stołów. 

   Degustacjom nie było końca, pyszne potrawy wytrawne, jak i słodkie, te podawane na ciepło oraz na zimno zachęcały do smakowania. Niecodzienna forma obchodów Dnia Edukacji Narodowej wprowadziła miłą i radosną amosferę wśród społeczności szkolnej.