Bezpieczeństwo dzieci w sieci

Rodzice codziennie dokładają wszelkich starań, by ich dziecko rozwijało się prawidłowo. Dbają o zdrowie i bezpieczeństwo, pragną by zaspokoić potrzeby dziecka – zarówno te biologiczne, jak i społeczne czy materialne.

Obserwując dziecko oraz zmieniający się świat rodzice starają się zapewnić najlepsze warunki do nauki, spędzania czasu. Pędzący i postępujący świat wywiera na nas presję pogoni za rzeczami materialnymi. Bez nich nie wyobrażamy sobie życia, stało by się ono bowiem trudne i niewygodne. Z tego powodu dążymy do posiadania coraz nowszych i bardziej zaawansowanych przedmiotów, które sprawiają, że nasze życie jest łatwiejsze, bardziej wygodne. Dziecku zaś ułatwiają start w życiu.

W codziennej trosce o dziecko, w pogoni za jego szczęściem i zadowoleniem czy nie umyka nam filozofia życia nastawiona na „być” niż „mieć”. Czy zastanawiamy się na sensem naszego życia i jakości życia naszego dziecka? Czy za zamkniętymi drzwiami, w świecie nowoczesnej technologii nasze dziecko odnajduje się? A może jest zagubione? I nie do końca bezpieczne….

Proszę o zapoznanie się z broszurami dotyczącymi bezpieczeństwa dziecka w sieci.

Odsyłam również do stron Fundacji Dzieci Niczyje oraz Fundacji Oragne. Tam można znaleźć wiele cennych informacji na temat bezpiecznego korzystania z Internetu przez nasze dziecko i przez nas samych.

Przydatne strony:

www.dzieciwsieci.pl

www.dzieckowsieci.pl

Zapraszam również do zapoznania się z bezpłatnym programem edukacyjnym sieciaki.pl