Mistrzostwa Gminy Zgierz w mini piłce nożnej

12maja 2017 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Kasińskiego w Białej gościła u siebie pięć szkół z terenu gminy Zgierz, jako gospodarz Mistrzostw Szkół Podstawowych Gminy Zgierz w mini piłce nożnej.

Turniej rozpoczęło oficjalne powitanie drużyn przez dyrektora Szkoły Podstawowej w Białej pana Sławomira Truszkiewicza. Następnie Piotr Winnicki – nauczyciel w-f-u i współorganizator wydarzenia odczytał regulamin mistrzostw. Później reprezentanci poszczególnych szkół przystąpili do gry, zacięcie walcząc o miejsce na podium i zdobycie złotego pucharu. Rozgrywki były pełne emocji a większość meczy była bardzo wyrównana . O miejscu na podium decydowały różnice jednego punktu oraz bezpośredni mecz. Jednakże każdy zespół do końca, z zachowaniem zasad gry fair play walczył do końca o ostateczny wynik rozgrywki. Między meczami do boju zachęcały dwa zespoły tancerek, pokazujących na boisku układy taneczne. Grupę młodszą tworzyły uczennice klas I-III, a starszą klas IV – VI.

Jeden z meczy oglądali: pani Barbara Kaczmarek – wójt gminy Zgierz i pan Wiesław Olender – zastępca wójta, którzy zaszczycili swoją obecnością uczestników mistrzostw.

Ostatecznie I miejsce zajęli reprezentanci Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczawinie, II miejsce Szkoła Podstawowa w Białej, zaś III miejsce Szkoła Podstawowa w Besiekierzu Rudnym.

Organizatorzy turnieju przyznali również nagrody dla króla strzelców,  okazał się nim Jakub Stęcel ze Szkoły Podstawowej w Białej, oraz najlepszego bramkarza, którym został Bartosz Pawlak z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Giecznie.

Na uwagę zasługuje fakt, iż do organizacji mistrzostw zostali włączeni uczniowie Szkoły Podstawowej w Białej, którzy nie tylko przygotowali występy, ale także plakat tematyczny, zapisywali wyniki meczów oraz nazwiska strzelców, ułożyli zasady gry fair play wywieszone w szatni przy nazwach szkół, witali gości wskazując drogę do szatni.

Sponsorem pucharów była pani Bożena FrankKierownik Referatu Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Gminy Zgierz.

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy orazdziękujemy za udział w turnieju.