Obchody zbrodni katyńskiej

17 kwietnia obyły się obchody zbrodni katyńskiej, upamiętniono również majora Jana Czecha. W uroczystościach wzięła udział p. Barbara Kaczmarek - Wójt Gminy Zgierz, proboszcz parafii ks. Mariusz Lampa oraz rodzina majora J. Czecha, p. Magdalena Hauke. Akademię przygotowali uczniowie klas V i VI pod kierunkiem p. Agaty Barzyńskiej i p. Alicji Sobierajskiej. Występ słowno- wokalny wzruszył nie tylko dorosłych, ale i uczniów. Dał możłiwość pzywołania pamięci o tragicznie zmarłych Polakach, którzy swoje życie oddali za swoją ojczyznę. Akademia to wyraz lokalnego partiotyzmu, lekcja historii zachowująca pamięć o ludziach oraz wydarzeniach ważnych z punktu widzenia historii naszego narodu. Gście oraz przedstawiciele klas wraz z dyrektorem szkoły złożyli kwiaty pod obeliskiem majora Jana Czecha.

Scenariusz przedstawienia napisała p. Iwona Kruszyńska.