Rajd pieszy

Mieszkańcy Białej i uczniowie szkoły  sprzątali swoją okolicę

W dniu 4 października 2020 roku uczniowie naszej szkoły wraz z mieszkańcami wzięli udział w rajdzie pieszym po okolicy Białej. Rajd połączony był z akcją „Sprzątanie Świata”. Organizatorem akcji była pani Wójt Gminy Zgierz Wioleta Głowacka oraz Sołtys Białej Piotr Nawrocki. Miejscem działań był pobliski teren wokół Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej, rowy, zieleńce, fragment drogi do Cyprianowa, cmentarz ewangelicko-augsburski znajdujący się w lesie oraz ścieżki znajdujące się na trasie rajdu. W sumie uczestnicy zebrali kilkadziesiąt dużych worków różnorakich śmieci. Po rajdzie w sali OSP odbył się konkurs wiedzy dla dzieci o Gminie Zgierz i Sołectwie Biała. Nagrodami były piłki nożne, szachy oraz zestaw do gry w badmintona. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz czekoladę. Na zakończenie była konsumpcja pysznych ciast ufundowanych przez gminny samorząd.

Ideą akcji było aktywne spędzenie czasu wolnego, rozbudzenie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu. W rajdzie uczestniczyli następujący uczniowie: Laura Borkowska, Maja Pawlak (z klasy II), Jan Pożuczek (klasa III), Katarzyna Biernaciak, Agata Kociszewska, Julia Olczak, Wiktoria Klimczak (z klasy IV), Filip Kot (klasa V), Maria Zawisza, Julia Plewka, Wiktoria Plewka, Wiktoria Swatko, Jakub Lewandowski, Jacek Romek, Hubert Żelewski, Emilia Głowacka, Katarzyna Kociszewska, Nikola Kozub, Kinga Olejniczak, Igor Andrysiak (z klasy VI), Lech Danych, Paweł Danych, Igor Makuch, Miłosz Kuzański, Kamila Zgierska (z klasy VII), Karolina Danych, Norbert Marosik, Oliwier Lewandowski (z klasy VIII). Dzięki akcji udało się poprawić czystość naszej okolicy. Dziękujemy za czynny udział wszystkim uczestnikom.