e Twinning

W październiku grupa uczniów z klas 7 i 8 rozpoczęła współpracę w dwóch międzynarodowych projektach w programie eTwinning. Jest to program oferujący szkołom z całej Europy oraz niektórych krajów zachodniej Azji platformę do komunikowania się, współpracy, opracowywania projektów, czyli w skrócie bycia częścią ekscytującej społeczności edukacyjnej.

Pierwszy z projektów pod nazwą „Let’s save the Earth” ma na celu poszerzenie wiedzy uczestników na temat zmian klimatycznych, zachodzących na świecie oraz zainspirowanie ich do działań, mających na celu rozwiązanie tego problemu.

W drugim projekcie zatytułowanym „Life” uczestnicy zaprezentują tradycje i kulturę swojego regionu kolegom z innych krajów. Uczniowie poznają min. ciekawe miejsca, znanych ludzi, lokalne potrawy i ciekawe zwyczaje oraz nauczą się podstawowych zwrotów w językach krajów współpracujących w projekcie.

Pierwszym zadaniem w każdym z projektów było stworzenie plakatów przedstawiających ich tematykę oraz zaprezentowanie się innym uczestnikom.