Pokaz judo w klasie II

Uczeń klasy II - Eryk Waga poprowadził zajęcia mające na celu zaprezentowanie kolegom judo. Zajęcia przebiegały według określonego planu. Początkowo Eryk opowiadał o historii powstania judo, następnie przedstawił zasady obowiązujące zawodników, techniki walki, drogę zdobywania kolejnych pasów. Przebieg zawodów oraz charakterystyka wzorcowego zawodnika stanowiły kolejny etap zajęć. Po tej części zajęć Eryk przeprowadził fragment treningu. Podczas wykonywania ćwiczeń uczestnicy zajęć zgodnie z zasadą liczyli po japońsku do dziesięciu. Pady, rzuty to dalszy etap lekcji. Ochotnicy spróbowali padów, z kolei rzuty i techniki były częścią pokazu Eryka i jego brata Erwina. Na zakończenie zajęć wszyscy obejrzeli trofea Eryka z zawodów. Liczne dyplomy, statuetki i medale zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Ćwiczenia unaoczniły wychowankom, że potrzeba ogromnego wysiłku i sprawności, by je wykonać. Po zajęciach wiele osób wykazywało chęć uczestnictwa w treningach judo. Ale z lekcji wiemy, że potrzeba wiele wytrwałości i systematyczności, by osiągnąć wymierne efekty w tej dziedzinie.