Niedziela, 2024-04-28

Imieniny: Bogny, Walerii

Wybitni absolwenci

Osiągnięcia sportowe Szkoły Podstawowej w Białej w roku szkolnym 2009/2010

Szkoła Podstawowa w Białej  w zakończonym już roku szkolnym może poszczycić się wielkimi osiągnięciami sportowymi. Poczynając od rozgrywek międzyszkolnych na szczeblu gminnym, powiatowym, rejonowym, wojewódzkimi i kończąc na etapie ogólnopolskim. Ogromny sukces, największy w historii szkoły odniosła Małgosia Mamińska zajmując II miejsce w biegu na 60 metrów w finale ogólnopolskim czwartków lekkoatletycznych, które odbywały się na stadionie Orła w Warszawie. Jest to największa impreza lekkoatletyczna w kraju dla dzieci ze szkół podstawowych. W startach eliminacyjnych odbywających się przez cały rok w 70 miastach brało udział prawie 300 tysięcy dzieci. W finale krajowym spotyka się najlepsza 80 w danej konkurencji i roczniku. Małgosia w eliminacjach osiągnęła czas 8.43s i z trzecim wynikiem awansowała do finału. W biegu finałowym pobiegła jeszcze lepiej osiągając czas 8.36s. Udział w tych zawodach wzięli także Paweł Klimecki w biegu na 1000m oraz Ewelina Malinowska na 300 metrów, oboje bijąc rekordy życiowe.

Również ogromny duży sukces odniosły dziewczęta w składzie: Natalia Zgierska, Milena Dobrzelewska, Ewelina Malinowska i Małgorzata Mamińska, które z czasem 2.39.96 zajęły II miejsce w biegu sztafetowym 100x200x300x400m (sztafeta szwedzka ) w finale ogólnopolskim Vena Sport 2010, pokonując m.in. Szkołę Sportową z Aleksandrowa Łódzkiego. Wcześniej dziewczęta rywalizowały na etapie wojewódzkim w którym z czasem 2.44.70 zajęły III miejsce. Na tym etapie startowali również chłopcy, którzy w składzie Kamil Andrysiak, Adrian Groszkowski, Miłosz Kociszewski i Paweł Klimecki zajęli VI miejsce i też zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego.

Sukcesem zakończył się także start w finale wojewódzkim w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie w bardzo silnej stawce dziewczęta w składzie Małgorzata Mamińska, Ewelina Malinowska, Milena Dobrzelewska, Natalia Zgierska, Patrycja Nawrocka i Joanna Krzewina zajęły bardzo wysokie V miejsce, pozostawiając w pokonanym polu m.in. szkoły sportowe z Łodzi. W czterech konkurencjach: w biegu na 60m, skoku w dal, w rzucie piłeczką palantową i w biegu na 600m dziewczęta łącznie zgromadziły 1264 punkty. W klasyfikacji indywidualnej Małgosia Mamińska zajęła II miejsce zdobywając 352 punkty, zajmując I miejsce w biegu na 60m i II  na 600m i IV w skoku w dal. Jednak zanim do tego doszło dziewczęta rywalizowały gościnnie na etapie miejskim w Zgierzu i tu w zawodach o Mistrzostwo Zgierza okazały się najlepsze gromadząc 1067 punktów, wyprzedzając najlepszą szkołę zgierską o ponad 200 punktów. W zawodach powiatowych, które odbyły się w Aleksandrowie Łódzkim dziewczęta zajęły II miejsce z łączną liczbą punktów 1113 skutecznie odpierając atak m.in.  Szkoły Podstawowej nr 5 z Ozorkowa i awansowały do etapu rejonowego. Zawody rejonowe również odbywały się w Aleksandrowie Łódzkim i tam również dziewczęta zajęły II miejsce ( 1143 punkty ) pokonując na finiszu Szkołę Podstawową z Grabowa i uzyskały prawo startu w zawodach wojewódzkich . Zarówno na etapie powiatowym jak rejonowym dziewczęta musiały uznać wyższość Szkoły Sportowej z Aleksandrowa Łódzkiego. Na każdym etapie rozgrywek, mimo braku warunków bazowych dziewczęta poprawiały swoje rekordy życiowe. Dzięki ich ambicji, woli walki, bardzo dzielnie rywalizowały z innymi dużo większymi szkołami o dużo lepszej bazie zajmując wysokie V miejsce, w tak popularnej dyscyplinie sportowej jaką jest lekkoatletyka, znacznie poprawiając  zarówno indywidualny jak i ogólny wynik punktowy w stosunku do pierwszego startu.

Kolejną bardzo udaną imprezą były indywidualne Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w biegach przełajowych, które odbywały się na Malince. Podwójne zwycięstwo odnieśli zarówno Małgosia Mamińska wśród dziewcząt, jak i Paweł Klimecki wśród chłopców. Na IV miejscu ukończyła bieg Adrianna Zawisza. Cała trójka zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. W punktacji drużynowej szkół dziewczęta zajęły I miejsce. W skład zwycięskiej drużyny wchodziły: Małgorzata Mamińska, Adrianna Zawisza, Ewelina Malinowska, Milena Dobrzelewska i Patrycja Nawrocka.

Na etapie wojewódzkim bardzo duży sukces odniosła M.Mamińska zajmując w stawce 100 dziewcząt III miejsce. Również P.Klimecki pobiegł bardzo dobrze i  mimo, że był na starcie przetrzymywany  za koszulkę tracąc do czołówki 15-20m biegł do końca bardzo ambitnie zajmując IX miejsce.

Do bardzo udanych zawodów należy zaliczyć także start w I Memoriale Władysława Lisieckiego w biegach przełajowych, który odbywał się na terenie Parku Miejskiego w Zgierzu. W kategorii dziewcząt szkól podstawowych klas IV - VI  I miejsce zajęła M.Mamińska pokonując na finiszu  E.Malinowską oraz IV M.Dobrzelewską. W kategorii chłopców III miejsce zajął Adrian Groszkowski. W kategorii klas I - III pierwsze miejsce zajął Maciej Malinowski a III miejsce Sebastian Lewandowski.

Uczniowie brali udział także w XIX  Grotnickim Biegu Leśnym o Puchar Kuratora Oświaty. Drużynowo w zawodach tych nasza szkoła zajęła II miejsce ustępując 2 punktami Szkole Sportowej z Aleksandrowa Łódzkiego. Indywidualnie pierwsze miejsca zajmowały Małgorzata Mamińska, Patrycja Groszkowska, drugie Damian Szymański, trzecie Adrianna Zawisza i Paweł Klimecki, czwarte Kamil Andrysiak.

Kolejną imprezą biegową był VI  Amatorski Otwarty Bieg Uliczny w Rosanowie, w którym Maciek Malinowski w kategorii klas młodszych zajął III miejsce.

Uczniowie rywalizowali również z powodzeniem w zawodach gminnych, w których zajmowali następujące lokaty:

-         I miejsce w koszykówce dziewcząt

-         I miejsce w piłce ręcznej dziewcząt

-         III miejsce w piłce ręcznej chłopców

-         III miejsce w piłce nożnej

-         III miejsca w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt ( zawody drużynowe )

Z okazji Dnia Dziecka odbył się coroczny bieg sztafetowy „Jednorożca" o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Zgierz w której uczniowie w składzie: Kamil Andrysiak, Damian Szymański, Kamil Andrysiak, Miłosz Kociszewski i Paweł Klimecki zajęli II miejsce.

Po raz pierwszy  uczniowie brali udział w czwartkach lekkoatletycznych, które odbywały się na stadionie MOSiR w Zgierzu. Spośród kilku cyklów, które się odbyły uczniowie wzięli udział w dwóch. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych      (rocznik 1999, 1998 i 1997).Wyniki były następujące:

-         Małgosia Mamińska wygrała zarówno bieg na 60 jak i 300 metrów.

-         Ewelina Malinowska wygrała bieg na 600 metrów i zajęła II miejsce w skoku w dal

-         Natalia Zgierska wygrała rzut piłeczką palantową oraz była III na 60 metrów

-         Patrycja Groszkowska była II w biegu na 600 metrów oraz III na 60 metrów

-         Miłosz Kociszewski wygrał bieg na 300 metrów oraz był II w rzucie piłeczką palantową

-         Kamil Andrysiak wygrał bieg na 300 metrów i był IV w rzucie piłeczka palantową

-         Paweł Klimecki wygrał bieg na 1000 metrów

-         Adrianna Zawisza była IV w biegu na 600 metrów

Z tej okazji składam ogromne podziękowania za współpracę Pawłowi Lisieckiemu  oraz  wszystkim sportowcom, którzy godnie i wymiernie reprezentowali szkołę w zawodach sportowych na wszystkich szczeblach rozgrywek, życząc im dalszych sukcesów sportowych.