Anna Jakubczyk - szkolna mistrzyni origami

W naszej szkole sztuki origami od lat uczy pani Anna Wójcik. W czasie zajęć uczniowie z większą lub mniejszą precyzją tworzą małe dzieła z papieru. Od pewnego jednak czasu wśród naszych wychowanków można było dostrzec rozwijający się z każdym dniem talent do składania papieru i tworzenia z niego arcydzieł. Niezwykłą pasję do orgiami posiada uczennica klasy VI – Ania Jakubczyk, która z niezwykłą starannością pracuje nad tworzeniem coraz to nowszych i bardziej skomplikowanych przedmiotów, postaci. Dzięki swojemu talentowi kartki okolicznościowe przygotowywane na uroczystości szkolne, prace plastyczne tworzone na wystawy szkolne bądź konkursowe, ozdoby świąteczne sprzedawane podczas kiermaszów stają się bardziej atrakcyjne, estetyczne i wyjątkowe.

Otwartość i cierpliwość uczennicy sprawia, że zarówno młodsi koledzy, jak i rówieśnicy pomagają w składaniu modułów składających się na tworzony przedmiot.

Społeczność szkolna z podziwem patrzy na dokonania Anny Jakubczyk. Posiadany przez nią dar jest doceniany przez wszystkich, gdyż posiada szczególną wartość. Ania, jej mama i rodzeństwo, ale także pani Ania Wójcik i inni wychowawcy pomagają uczennicy w rozwijaniu pasji do tworzenia dzieł z papieru. Szczególną zasługę w tym obszarze ma sama Ania, która wytrwale dąży do osiągania coraz wyższego poziomu zaawansowania w technice składania papieru. W wolnym czasie Ania siada przed komputerem bądź studiuje książki, by nauczyć się czegoś nowego.

W tym roku podczas pikniku szkolnego uczestnicy mogli podziwiać prace Ani na specjalnie przygotowanej wystawie. Chętne osoby miały możliwość składania elementów, dzięki czemu Ania składała nowe przedmioty podczas pikniku.

Mam nadzieję, że Ania będzie pracować nad swoim talentem, wytrwale rozwijając go. Ani życzę sukcesów i wytrwałości. Wierzę, że efektem pracy uczennicy będzie zwycięstwo w prestiżowym konkursie origami, a to z kolei rozsławi ją i umożliwi jej uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez mistrzów origami w kraju i na świecie.

Agata Barzyńska